ЕКОНОМИЈАДА 2018. – Загреб

Регионални пројекат „Економијада“ ове године је одржан у Загребу у Р. Хрватској, у периоду од 15. до 17. марта 2018. године. Домаћин је била Прва економска школа из Загреба.
На Економијади су учествовале економске школе из Струмице, Тузле, Сарајева, Бања Луке, Љубљане, Чачка, Подгорице, Новог Марофа и Београда (Прва економска школа и Друга економска школа), као и школа домаћин из Загреба.
Поред упознавања са лепотама Загреба, дружења и размене искустава о образовним системима држава учесница у региону, присуствовали смо и свечаној академији поводом 135 година рада школе домаћина.
Одржан је и ревијални квиз „Паметна економија“, где су ученици упоредили своја знања из економије.
Домаћин следеће Економијаде, једанаесте по реду,  биће Средња економска школа „Јане Сандански“ из Струмице.