Обавештење ГИЗ-а о донацији

Донација ГИЗ-а за школе које имају образовни профил Трговац се пролонгира за следећу школску годину.

Прочитајте комплетан текст обавештења ГИЗ-а:

„Као што знате, првобитно је било планирано  да се опрема која је нова у стандарду опреме за ревидирани профил Трговац  додели школама које су уписала ученике у овом профилу школске 2013/14. године. Међутим, како ниједна школа осим Трговачке из Београда ове године није радила по новом плану и програму, закључили смо да нема смисла набављати опрему за текућу школску годину.

У договору са Министарством просвете, науке и технолошког развоја одлучено је да се опрема додели оним школама које од септембра 2014. године буду имале уписане ђаке у трогодишњем профилу Трговац пошто ће те школе морати да раде по ревидираном курикулуму, а самим тим ће им бити потребна и нова опрема. У процес набавке кренућемо по завршетку јунског уписног рока кад будемо знали бар оквирно о колико школа се ради.“