Допуне и корекције приручника о полагању матурских испита за образовне профиле ЕТ, СБО и ППТ

Извршене су допуне и корекције приручника о полагању матурских испита за образовне профиле:

• Економски техничар (ЕТ) – допуњен са 70 теоријских питања.
  • Службеник у банкарству и осигурању (СБО) – допуњен са 100 теоријских питања
  • Правно-пословни техничар (ППТ) – допуњен са 70 теоријских притања

у оквиру практичних задатка  измењени су датуми и кориговани недостаци у прилозима.

Прве верзије приручника су биле објављене са мањим бројем питања због преласка на модел Државне матуре. Како је почетак реализације Државне матуре одложен, била је неопходна допуна приручника. Матура се и даље обавља према моделу у којем Завод за унапређивање образовања и васпитања – ЗУОВ, доставља тестове школама.

Нови приручници на српском језику се налазе на сајту Завода на линку: https://zuov.gov.rs/zavrsni-ispit-i-maturski-ispit-srednje-strucno/

Допуњени приручници на језицима националних мањина биће објављени накнадно. До тада ученици и наставници могу користити постојеће приручнике јер постојећа питања нису мењанa.

Нови приручници ће се користити за састављање тестова од јунског испитног рока 2024. године.

За све остале профиле важе раније објављени приручници.

Теоријски део матурских и завршних испита који се реализују на националном нивоу у подручјима рада Економија, право и администрација и Трговина, угоститељство и туризам одржаће се у уторак, 11. јуна 2024. године у 11:00 часова.