Нови сет предавања на даљину за ученике и наставнике из области економије

Факултет за банкарство, осигурање и финансије – ББА припремио је нови сет предавања на даљину за ученике и наставнике наше ЗАЈЕДНИЦЕ.

Преузмите списак предавања, термине и линк упитника за пријаву: BBA-Spisak predavanja, termini i link za prijavu-05122021

Састанак УО бр. 6 – Гроцка

Шести састанак Управног одбора ЗАЈЕДНИЦЕ, у трећем сазиву,  одржан је у петак, 26. новембра 2021. године,  у Гроцкој.

Домаћин састанка је била Средња школа Гроцка.

Преузмите закључке са састанка: Zakljucci UO-br. 6-Grocka-26.11.2021

Преузмите фотографије са састанка: Fotografije-Grocka-26112021

Састанак Савеза заједница и удружења средњих школа Србије и МПНТР-а

У понедељак и уторак, 22. и 23. новембра 2021. године, у Руми, одржан је састанак представника МПНТР-а из сектора за средње образовање, представника ЗУОВ-а и Савеза заједница и удружења школа Србије.

На састанку су разматрани предлози Заједница и Удружења о начину реализације практичног облика наставе у стручним школама, односно измене члана 30. ЗСОВ-а и члана 6. Правилника о реализацији ПОН-а.

Састанак је подржала Аустријска организација за образовање и међународну сарадњу – ОЕАД.

ПРАВИЛНИК о сталном стручном усавршавању и напредовању у звања наставника, васпитача и стручних сарадника

Дана, 19.11.29021. године, објављен је нови ПРАВИЛНИК о сталном стручном усавршавању и напредовању у  звања наставника, васпитача и стручних сарадника.

Преузмите документ: ПРАВИЛНИК-о-сталном-стручном-усавршавању-и-напредовању-у-звања-наставника-васпитача-и-стручних-сарадника-19112021

Предавања на даљину за ученике и наставнике из области економије

Факултет за банкарство, осигурање и финансије – ББА припремио је сет предавања на даљину за ученике и наставнике наше ЗАЈЕДНИЦЕ.

Преузмите списак предавања и термина: Spisak predavanja-BBA-19112021

Пријављивање:  Prijavljivanje za predavanja-19112021

Састанак УО бр. 5 – Велика Плана

Пети састанак Управног одбора ЗАЈЕДНИЦЕ, у трећем сазиву,  одржан је у четвртак и петак, 21. и 22. октобра 2021. године,  у Великој Плани.

Домаћин састанка је била Економско-угоститељска школа „Вук Караџић“.

Преузмите закључке са састанка: Zakljucci sa UO br. 5-Velika Plana-21-22.10.2021

Састанак Савеза заједница и удружења средњих школа Србије и МПНТР-а

У уторак, 21. септембра 2021. године, у Првој економској школи у Београду, одржан је састанак Савеза заједница школа Србије.

Састанку су присуствовали представници МПНТР-а, помоћник министра Милош Благојевић и сарадници Радован Живковић, Богољуб Лазаревић и Славица Ракић

Разматране су актуелне теме у образовању и договорени начини рада и сарадње на побољшању ефикасности система.

Преузмите закључке са састанка: SAVEZ ZAJEDNICA-Zakljucci sa sastanka br. 5-Beograd-Prva ekonomska skola-21092021

Августовски рок за матурски испит и завршни испит 2020/21. године

Теоријски део матурских и завршних испита који се реализују на националном нивоу у подручјима рада Економија, право и администрација и Трговина, угоститељство и туризам  ће се одржати у четвртак, 26. августа 2021. године у 10:00 часова.

Школе ће у наредном периоду добити обавештење од ЗУОВ-у о начину и роковима пријављивања за августовски испитни рок.

Додела диплома победницима републичких такмичења у 2020/21. години

У понедељак, 21. јуна 2021. године, у свечаној сали Прве економске школе у Београду, одржан је пријем за ученике победнике свих републичких такмичења одржаних у оквиру ЗАЈЕДНИЦЕ у школској 2020/21. години, као и за њихове менторе.

На пријему су уручене дипломе ученицима победницима такмичења, као и захвалнице њиховим менторима. Дипломе и захвалнице су уручивали помоћник министра Милош Благојевић, руководилац за средње образовање Марија Крнета, генерални секретар УБС Владимир Васић и председник Скупштине ЗАЈЕДНИЦЕ Владан Ницовић.

Пријему су присуствовали представници Удружења банака Србије др Слађана Средојевић и Кристина Анђелковић, декан Универзитета Сингидунум др Лидија Барјактаровић, директор експозитуре Еуробанке Милош Јешић, члан УО ЗАЈЕДНИЦЕ Зорица Маравић и директор школе домаћина мр Милибор Саковић.

За ученике и њихове менторе  организована је посета и обилазак Дома Народне Скупштине Србије и Универзитета Сингидунум.

Овом приликом се захваљујемо донаторима, Удружењу банака Србије и Универзитету Сингидунум, који су омогућили реализацију овог догађаја.

Преузмите списак ученика победника такмичења и њихових ментора: Pobednici i mentori RT u 2020-21

Преузмите фотографије: Slike-ZAJEDNICA-dodela diploma pobednicima RT-Prva ekonomska skola-21062021

Састанак УО бр. 4 – Јастребац

Четврти састанак Управног одбора ЗАЈЕДНИЦЕ, у трећем сазиву,  одржан је у четвртак и петак, 27. и 28. маја 2021. године, на Јастребцу.

Гости и активни учесници састанку су били:

1. Милош Благојевић, помоћник министра за средње образовање
  2. Сања Дулаћ, руководилац групе за стратешко планирање основног образовања и васпитања и развој центра за популаризацију наукe
  3. Зоран Асковић, руководилац школске управе Крушевац,
  4. Владимир Томашевић, директор Економско-трговинске школе у Крушевцу,
  5. Верица Агатоновић, директор Хемијске школе у Крушевцу,
  6. Весна Маринковић директор Средње школе у  Брусу,
  7. Драгана Пауновић, директор Економске школе у Краљеву,
  8. Дејан Белојица, директор туристичке организације града Новог Пазара
  9. Ненад Станојевић, домаћин састанка

Преузмите закључке са састанка: Zakljucci sa sastanka UO-br. 4-Jastrebac-27-28.05.2021