Седма редовна Скупштина Заједнице – Авала, Београд

У четвртак и петак, 23. и 24. новембра 2017. године, на Авали, у Београду, одржана је седма редовна Скупштина Заједнице. Домаћини Скупштине су били Прва економска школа из Београда и Правно-биротехничка школа „Димитрије Давидовић“ из Земуна.

Учествовало је 54 школа.

Гости Скупштине су били представници МПНТР-а, факултета, Народне банке Србије, Удружење банака Србије и ГИЗ-а.

У оквиру тачке актуелности су говорили представници МПНТР-а: помоћник министра др Александар Пајић и руководилац групе за правне послове г-ђа Мирјана Влаховић, као и представник ЗУОВ-а Радиша Микарић.

Пригодно предавање одржао је академик проф. др Славко Каравидић.

Преузмите закључке са седме Скупштине Заједнице: ZAKLJUCCI-7 Skupstinа-23 i 24-11-2017-Avala-Beograd

Преузмите материјал: Materijal 7. SKUPSTINE-23-24-2017-Avala-Beograd

Преузмите слике:

Slike-VII Skupstina Zajednice-Avala-23-24-11-2017- Prvi deo

Slike-VII Skupstina Zajednice-Avala-23-24-11-2017- Drugi deo

Састанак Савеза заједница и удружења средњих школа Р. Србије

У уторак, 14. новембра 2017. године, у Едукативном центру у Новом Саду, одржан је четврти састанак Савеза заједница и удружења средњих школа Републике Србије.

Нашу Заједницу су представљали В. Ницовић и М. Саковић.

Разматране су актуелне теме у образовању и договорени начини рада и сарадње на побољшању ефикасности система.

Изабран је лого Савеза по идејном решењу Стефана Радуљевића, професора Прве економске школе.

Протокол о сарадњи са Глобалним договором за школску 2017/18. годину

У среду, 1. новембра 2017. године у Београду, потписан је Протокол о сарадњи између Глобалног договора и Заједнице економских, правно-биротехничких, трговинских и угоститељско-туристичких школа Србије за школску 2017/18. годину.

Овим Протоколом се наставља успешна дугогодишња сарадња, а која представља велику помоћ школама које образују профил Банкарски службеник-оглед.

Преузмите текст протокола: Protokol o saradnji GD i ZAJEDNICE-01-11-2017

Најава за VII Скупштину Заједнице

Седма Скупштина Заједнице биће одржана 23. и 24. новембра 2017. године у Београду на Авали.

Домаћини Скупштине су  Правно-биротехничка школа „Димитрије Давидовић“ и Прва економска школа.

Материјал за Скупштину ће бити достављен директорима у току ове недеље.

Састанак УО Заједнице бр. 7. – Београд

Седми састанак УО Заједнице одржан је 26. септембра 2017. године, у Београду.

Домаћин је била Прва економска школа.

Преузмите закључке са састанка: Zakljucci sa 7. UO-26-09-2017-Prva ekonomska skola-Beograd

Августовски рок за матурски испит и завршни испит 2016/17. године

Теоријски део матурских и завршних испита који се реализују на националном нивоу у подручјима рада Економија, право и администрација и Трговина, угоститељство и туризам  ће се одржати у четвртак, 24. августа 2017. године у 11:00 часова.

Потребно је да школе доставе податке ЗУОВ-у о броју ученика који полажу матуру у августовском испитном року.

Додела диплома победницима републичких такмичења у 2016/17. години

У понедељак, 19. јуна 2017. године, у просторијама Удружења банака Србије, одржан је пријем за ученике победнике свих републичких такмичења одржаних у оквиру Заједнице у школској 2016/17. години, као и за њихове менторе.

На пријему су уручене дипломе ученицима од председника Скупштине Заједнице Владана Ницовића и члана УО Заједнице Зорице Маравић.

Пријему су присуствовали др Слађана Средојевић, представник УБС, проф. др Горанка Кнежевић и проф. др Лидија Барјактаревић, представнице Универзитета Сингидунум, Гордана Степић, представница МПНТР и мр Милибор Саковић, председник УО Заједнице.

За ученике и њихове менторе је организован туристички обилазак Београда и Авалског торња.

Овом приликом се захваљујемо донаторима Удружењу банака Србије и Универзитету Сингидунум који су омогућили реализацију овог догађаја.

Преузмите фотографије: http://www.ubs-asb.com/Portals/0/Upload/Fotografije_19-06-2017.zip

Међународни дани ученичког предузетништва Сокобања 2017

Правно-пословна школа Ниш и Средња школа ,,Бранислав Нушић“ из Сокобање под покровитељством Општине Сокобања реализовали су прву манифестацију под називом ,,Међународни дани ученичког предузетништва Сокобања 2017“.

Манифестиција је реализована у периоду од 1. до 4. јуна 2017. године у Сокобањи.

Преузмите извештај: MDUP-izvestaj-Sokobanja-01-04-06-2017

Састанак УО Заједнице бр. 6. – Београд

Шести састанак УО Заједнице одржан је 24. маја 2017. године, у Београду.

Домаћин је била Прва економска школа.

Преузмите закључке са састанка: Zakljucci sa 6. UO-24-05-2017-Prva ekonomska skola-Beograd

Сајам виртуелних предузећа – Чачак 2016/17.

Седми Сајам виртуелних предузећа одржан је од 12. и 14. маја 2017. године у Чачку.  Домаћин је била Економско школа из Чачка.

На Сајму је учествовало 24 предузећа из Србије.

Међународни карактер сајму дали су учесници из Црне Горе, Босне и Херцеговине и Словеније.

Преузмите извештај организационог одбора: Izvestaj-Sajam virtuelnih preduzeca-12-14-05-2017-Cacak

Преузмите додатак извештају: Aneks izvestaja sa sajma VP Cacak 2017-22-06-2017