Почиње IX циклус пројекта „Кухињски калфа“

Од 15. октобра 2019. године, почиње девети циклус „Кухињског калфе“, серијала Јутарњег програма РТС-а који привлачи пажњу јавности широм Србије, на телевизији и платформама доступним младима https://www.facebook.com/Kuhinjski-Kalfa-696268700402626/

Захваљујући подршци Заједнице економских, правно-биротехничких, трговинских и угоститељско-туристичких школа Србије, ми смо од 2010. године  представљали оригиналне рецепте, али и образовне програме Ваше школе публици најгледанијег јутарњег програма у нашој земљи. У овој школској години, важно је да рецепти имају најмање један локални састојак.

Без Вашег учешћа, ова акција не би била толико значајна. Уколико желе да учествују, школе могу да се пријаве нашем најближем дописништву.

Многе од њих су већ успоставиле контакт.

Саша Барбуловић, одговорни уредник Региона, (Јутарњи програм и Београдска хроника), Информативни програм РТС

ЕУРОПЕН-ПЕН – Резултати анкете

Рок за достављање одговора на анкету је био 30.09.2019. године.

Одговор су доставиле 33 школе.

Резултати анкете за начин плаћања/неплаћања чланарине за чланство у ЕУРОПЕН-ПЕН-у су следећи:

Опција 1: Чланарину за ЕУРОПЕН-ПЕН расподелити подједнако на све школе у оквиру годишње чланарине ЗАЈЕДНИЦИ (16 школа)

Опција 2:  Чланарину за ЕУРОПЕН-ПЕН расподелити само на школе које имају Виртуелна предузећа у оквиру годишње чланарине ЗАЈЕДНИЦИ (13 школа)

Опција 3:  Не плаћати чланарину  и одустати од чланства ЕУРОПЕН-ПЕН-у и свих бенефита. У том случају школе које желе да учествују на међународним сајмовима морају самостално да  намирују обавезе према ЕУРОПЕН-ПЕН-у (4 школе)

Најава за IX Скупштину Заједнице

Девета Скупштина Заједнице биће одржана 5. и 6. новембра 2019. године у Ваљеву.

Домаћин IX Скупштине је Економска школа „Ваљево“.

Материјал за Скупштину биће достављен директорима школа чланицама ЗЕЈЕДНИЦЕ почетком месеца октобра.

Састанак УО бр. 13

Тринаести састанак Управног одбора Заједнице,  одржан је у среду, 28. августа 2019. године, у Средњој туристичкој школи на Новом Београду.

Преузмите закључке са састанка: ZAKLJUCCI-13. UO-Novi Beograd-28-08-2019

Августовски рок за матурски испит и завршни испит 2018/19. године

Теоријски део матурских и завршних испита који се реализују на националном нивоу у подручјима рада Економија, право и администрација и Трговина, угоститељство и туризам  ће се одржати у петак, 23. августа 2019. године у 11:00 часова.

Потребно је да школе доставе податке ЗУОВ-у о образовном профилу и броју ученика који полажу матуру у августовском испитном року.

Додела диплома победницима републичких такмичења у 2018/19. години

У уторак, 18. јуна 2019. године, у просторијама Удружења банака Србије, одржан је пријем за ученике победнике свих републичких такмичења одржаних у оквиру Заједнице у школској 2018/19. години, као и за њихове менторе.

На пријему су уручене дипломе ученицима од представника УБС др Слађане Средојевић, председника Скупштине ЗАЈЕДНИЦЕ Владана Ницовића и директорке Мире Лекић.

Пријему су присуствовали генерални секретар УБС Владимир Васић  и председник УО Заједнице мр Милибор Саковић.

За ученике и њихове менторе  организован је излет на Авалу, посета торњу и Универзитету Сингидунум.

Овом приликом се захваљујемо донаторима Удружењу банака Србије и Универзитету Сингидунум који су омогућили реализацију овог догађаја.

Преузмите фотографије:

Slike-Dodela diploma-UBS-1 deo-18062019

Slike-Dodela diploma-UBS-2 deo-18062019

Slike-Dodela diploma-Singidunum-18062019

Slike-Dodela diploma-Avala-18062019

ЕУРОБАНК – Конкурс „Школа као нацртана за Вас“

У среду, 12.06.2019. године, свечано је отворен кабинет за рачуноводство и статистику у Првој економској школи у Београду..
Кабинет је формиран захваљујући сарадњи МПНТР-а, ЕУРОБАНК-е и ЗАЈЕДНИЦЕ.
Свечаном отварању кабинета присуствовао је министар Младен Шарчевић, председница ИО ЕОРОБАНК-е Славица Павловић и председник УО ЗАЈЕДНИЦЕ мр Милибор Саковић.
Преузмите слике са отварања: Slike Eurobanka-12062019zip.rar

У првом кругу добијених донација су и Економска школа „Боса Милићевић“ из Суботице и Економска школа „Стана Милановић“ из Шапца.

Међународни дани ученичког предузетништва – Сокобања 2019.

Средња школа ,,Бранислав Нушић“ из Сокобање и Правно-пословна школа Ниш из Ниша су под покровитељством Општине Сокобања, реализовали манифестацију под називом ,,Међународни дани ученичког предузетништва – Сокобања 2019.“.

Манифестиција је реализована у периоду од 16. до 18. маја 2019. године у Сокобањи.

Преузмите извештај: MDP Sokobanja 2019-izvestaj 16-18-05-2019

Сајам виртуелних предузећа – Крушевац 2019.

Осми Сајам виртуелних предузећа одржан је од 10. до 12. маја 2019. године у Крушевцу.

Домаћин је била Економско-трговинска школа из Крушевца у сарадњи са Центром за стручно усавршавање из Крушевца и ЗАЈЕДНИЦОМ а под покровитељством Града Крушевца.

На Сајму је учествовало 25 предузећа.

Преузмите фотографије: Slike-SVP-Krusevac-10-12 maj 2019

Преузмите извештај: Izvestaj sa sajma virtuelnih preduzeca Krusevac 2019- srpska verzija

Преузмите стетистички извештај: SVP Krusevac-Izvestaj statisticki-10062019

Потписан уговор о сарадњи са Високом пословном школом струковних студија „Проф. др. Радомир Бојковић“

У понедељак, 13.05.2019. године, потписан је Уговор о пословно-техничкој сарадњи између Високе пословне школе струковних студија „Проф. др. Радомир Бојковић“ и ЗАЈЕДНИЦЕ.

Преузмите документ: Ugovor o poslovno-tehnickoj saradnji sa VPSSS prof dr Radomir Bojkovic-Krusevac-13-05-2019