Иницијатива УО Заједнице

У уторак, 26.03.2013. године, одржан је састанак на коме су присуствовали декан Правног факултета проф. др Сима Аврамовић и представници Заједнице, директори Зорица Маравић, Гордана Шафар и Милибор Саковић.

На састанку је постигнут договор о покретању иницијативе да факултети Београдског Универзитета признају додатне бодове за упис на прву годину студија. Овај бенефит би остварили сви ученици четвртог разреда средњих школа а који су освојили неко од прва три места на Републичким такмичењима  који су у Календару такмичења МПНТР.

Преузмите текст захтева Заједнице: Zahtev za benefite ucenicima za upis na Beogradski Univerzitet-27-03-2013

Подршка пројекту „ЗНАЊЕ“

На 11.-том састанку УО Заједнице, донета је одлука о подршци пројекту „Знање“ који реализује Београдска банкарска академија са ученицима и професорима наше Заједнице.

Републичко такмичење – Пословна информатика

Републичко такмичење из Пословне информатике одржано је 22. и 23. марта 2013. године у Суботици. На такмичењу је учествовала 31 школа.

Прво место освојио је ученик Петрићевић Никола из Економске-трговинске школе из Пожаревца.

Преузмите комплетну ранг листу: Republicko takmicenje-Poslovna informatika-22-23-03-2013-Subotica

Потписан уговор са Универзитетом Сингидунум

У понедељак, 25. марта 2013. године у Београду, пописан је Уговор о пословно- техничкој сарадњи између Универзитета Сингидунум и Заједнице економских, правно-биротехничких, трговинских и угоститељско-туристичких школа Србије.

Овим Уговором је озваничена дугогодишња успешна сарадња у области образовања..

Преузмите текст Уговора: Ugovor o poslovno-tehnickoj sarаdnji sa Univerzitetom Singidunum-25-03-2013

Републичко такмичење – Основи економије

Републичко такмичење из Основа економије одржано је 22. и 23. марта 2013. године у Крушевцу. На такмичењу је учествовало 48 школа.

Прво место деле ученик Дејановић Младен из Економске школе из Ниша и ученица Снежана Стојковић из Прве економске школе из Београда.

Преузмите комплетну ранг листу и записник такмичења: Republicko takmicenje-Osnovi ekonomije-22-23-03-2013-Krusevac

Предавања за професоре БС профила у НБС

У петак, 15. марта 2013. године, у периоду од 10.00 до 16.30, реализовано је предавање за професоре који предају смеру Банкарски службеник. Предавање је обављено у просторијама НБС у Београду.
На жалост, због временских неприлика, професори из Суботице нису успели да стигну.
Професори који су присуствовали предавању су:
1. Петровић Љиљана – Правно пословна школа Београд
2. Марић Слободанка – Правно пословна школа Београд
3. Танасијевић Наталија – Правно пословна школа Београд
4. Ћорић Биљана – Прва економска школа
5. Цветковић Данијела – Прва економска школа
6. Јосиповић Драгана – Прва економска школа
7. Баљак Бранка – Прва економска школа
8. Златков Цветковић Марина – Прва економска школа
9. Драгана Гајовић – Економска школа Чачак
10. Мирослава Митровић – Економска школа Чачак
11. Ћирић Зорица – Економска школа Крагујевац
12. Сталетић Нада – Економска школа Крагујевац
13. Филипов Владимир – Економска школа Крагујевац
14. Мирјана Марјановић – Економска школа Ужице
15. Марта Гејо – Економска школа Ниш
Преузмите фотографије: Slike -BS predavanje za prof-15-03-2013 u NBS

Користим прилику да се у име Заједнице захвалимо предавачима, а посебно Исидори Орловић на организацији предавања и целокупној помоћи у раду са Банкарским службеником.

Састанак УО Заједнице – бр. 11

Једанаести састанак УО Заједнице одржан је 26. i 27. фебруара 2013. године у Љутову поред Суботице. Домаћин је била Економска средња школа „Боса Милићевић“.

Преузмите записник и материјал са састанка:11-UO-26-27-2-2013-zapisnik и prilozi sa sastanka