Републичко такмичење – Симулација судског процеса

Републичко такмичење из Симулације судског процеса одржано је 19. и 20. априла 2013. године у Крагујевцу. Ученици су се такмичили у 6 дисциплина: судија, тужилац, вештак, бранилац, сведок и окривљени.

Учествовало је 9 школа.

Екипно прво место освојила је Правно-биротехничка школа „Димитрије Давидовић“ из Земуна.

Преузмите извештај са такмичења: Izvestaj sa Republickog takmicenja Simulacija sudskog procesa-20-04-2013-Kragujevac

Споразум између ББА и Заједнице

У суботу, 30. марта 2013. године у Београду, потписан је Уговор о пословно- техничкој сарадњи између факултета ББА и Заједнице економских, правно-биротехничких, трговинских и угоститељско-туристичких школа Србије.

Овим Уговором је озваничена дугогодишња успешна сарадња у области образовања.

Преузмите текст Уговора: Sporazum o saradnji-BBA-Zajednica-30-03-2013

Допис Економског факултета из Суботице

Економски факултет у Суботици омогућио је бенефите за матуранте смера ПА,ФА, БС, К и СО, приликом уписа у прву годину студија.

Преузмите допис:Dopis Ekonomskog fakulteta u Subotici-09-04-2013

Економијада 2013 – Тузла

Регионални пројекат „Економијада“ је ове године одржан у Тузли у периоду од 19. до 21. априла 2013. године.
На Економијади су учествовале школе из Тузле, Сарајева, Бања Луке, Љубљане (Средња економска школа), Чачка (Економска школа) и Београда (Прва економска школа), као и школе посматрачи из Љубљане (Економска школа), Загреба и Београда (Друга економска школа).
Поред упознавања са лепотама Тузле и околине, дружења и размене искустава о образовним системима држава учесница у региону, одржан је и ревијални квиз „Паметна економија“.

Републичко такмичење – Пословна економија

Републичко такмичење из Пословне економије одржано је 12. и 13. априла 2013. године у Бору.

Учествовало је 46 школа.

Прво место освојила је ученица Маријана Тртић из Средње школе „22. октобар“ из Жабља.

Преузмите коначну ранг листу: Konacna rang lista-Poslovna ekonomija-12-13-04-2013-Bor

Републичко такмичење за четворогодишње угоститељско-туристичке школе

Десето републичко такмичење за ученике четворогодишњих угоститељско-туристичких школа одржано је 12. и 13. априла 2013. године у Чајетини.
На такмичењу је учествовало 12 школа, у четири дисциплине:
– агенцијско и хотелијерско пословање (туристички техничар),
– куварство са практичном наставом (кулинарски техничар),
– јело по избору (кулинарски техничар) и
– услуживање са практичном наставом (угоститељски техничар).

Екипно прво место освојила је Угоститељско-туристичка школа из Београда.

Преузмите ранг листе: Konacne liste-12-13-04-2013-Cajetina

Републичко такмичење – Статистика

Републичко такмичење из Статистике одржано је 12. и 13. априла 2013. године у Шапцу.
Ово је ново такмичење ученика средњих стручних школа под покровитељством МПНТР а у организацији ЗАЈЕДНИЦЕ. Подсећам да је последње такмичење из овог предмета било пре 12 година.

Учествовало је 24 школа.

Прво место освојила је  ученица Јелена Стојић из Прве економске школе из Београда.

Преузмите коначну ранг листу: Konacna rang lista-statistika-13-04-2013-Sabac

Републичко такмичење – Математика

Републичко такмичење из предмета Математика одржано је 12. и 13. априла 2013. године у Београду у Првој економској школи.

На такмичењу је учествовало 47 школа.

Екипно прво место освојила је Прва економска школа из Београда.

Преузмите ранг листе по разредима и екипама: Konacne rang liste-MATEMATIKA-13-04-2013

Преузмите задатке и одговоре са такмичења: Zadaci i resenja republicko takmicenje iz matematike-Beograd 2013

Републичко такмичење – Основи реторике и беседништво

Републичко такмичење у Беседништву одржано је 5. и 6. априла 2013. године у Врању.

На такмичењу је учествовало 13 школа.

Екипно прво место освојила је Економско-трговинска школа из Крушевца.

Преузмите ранг листе по дисциплинама: Rezultati-Osnovi retorike i besednistva-5-6-04-2013-Vranje

Републичко такмичење – Трговинско пословање са практичном наставом

Републичко такмичење из Трговинског пословања са практичном наставом одржано је 5. и 6. априла 2013. године у Лесковцу.

На такмичењу је учествовало 14 школа.

Екипно прво место освојила је Трговинско-угоститељска школа из Лесковца, а у појединачној кункуренцији најбоља је била ученица Катарина Николић из Лесковца.

Преузмите ранг листе: Republicko takmicenje-Trgovinsko poslovanje sa prakticnom nastavom-Leskovac-5 i 6 april 2013-Ekipna i Pojedinacna Rang lista