Састанак координационог тела председника заједница школа

У понедељак, 28.03.2016. године, одржан је састанак координационог тела председника свих заједница школа са представницима тима за НОКС (др Зорана Лужанин, Мирјана Бојанић, др Бојан Ристић и Дарко Радосављевић).

Домаћин је била Пољопривредна школа са домом ученика у Пожаревцу.

На састанку је представљен досадашњи рад тима за Национални оквир квалификација у Србији (НОКС), извршен је у увид у стање у области уџбеника и литературе за ученике средњих школа, као и актуелна дешавања у образовању.

Републичко такмичење – Основи реторике и беседништва – Крушевац 2015/16.

Републичко такмичење из Основа реторике и беседништва одржано је 18. и 19. марта 2016. године. Домаћин је била Економско-трговинска школа из Крушевца.

На такмичењу је учествовало 14 школа.

Екипно прво место је освојила Економско-трговинска школа из Крушевца.

Преузмите записник Централне комисије, ранг листе и списак донатора такмичења: RT-Retorika-18-19-03-2016-Krusevac

Републичко такмичење – Пословна информатика – Пожаревац 2015/16.

XXIV Републичко такмичење из Пословне информатике одржано је 18. и 19. марта 2016. године у Економско-трговинској школи у Пожаревцу.

На такмичењу је учествовало 28 школа.

Прво место је освојио ученик Миливојевић Стефан из Економско-трговинске школе из Пожаревца.

Преузмите записник Централне комисије, ранг листу, задатке и списак донатора такмичења: RT-Poslovna informatika-18-19-03-2016-Pozarevac

Посета УБС

У петак, 18.03.2016. године, ученици школа из Србије су били гости Удружења банака Србије (УБС).
Повод гостовања је обележавање Европске и Светске недеље новца.
Овом приликом проф. др Верољуб Дугалић одржао је предавање на тему „Прича о динару током векова“.

Више информације можете видети на сајту УБС: http://www.ubs-asb.com/Default.aspx?tabid=10023

Републичко такмичење – Туристички техничар – Нови Београд 2015/16.

Републичко такмичење за ученике смера Туристички техничар одржано је 11. и 12. марта 2016. године у Средњој туристичкој школи на Новом Београду.

На такмичењу је учествовало 12 школа.

Прво место је освојила ученица Александра Марјановић из Средње туристичке школе са Новог Београда.

Преузмите записник Централне комисије, ранг листу, задатке и списак донатора такмичења: RT-Formiranje i prezentacija turistickog aranzmana-11-12-03-2016-Novi Beograd

Републичко такмичење – Симулација судског процеса – Београд 2015/16.

Републичко такмичење из Симулације судског процеса одржано је 12. марта 2016. године у Београду у просторијама Прекршајног Суда на Вождовцу.

Домаћин такмичења је била Правно-пословна школа.

На такмичењу је учествовало 9 школа.

Екипни победник такмичења је Правно-биротехничка школа „Димитрије Давидовић“ из Земуна.

Преузмите ранг листе (екипне и појединачне), записник Централне комисије, списак чланова жирија, задатке и списак покровитеља такмичења: RT-Simulacija sudskog procesa-11-12-03-2016-Beograd

Републичко такмичење – Основи економије – Бечеј 2015/16.

Републичко такмичење из Основа економије одржано је 11. и 12. марта 2016. године у Економско-трговинској школи у Бечеју.

На такмичењу је учествовало 35 школа.

Прво место освојила је ученица Александра Милојевић  из Економско-трговинске школе из Крушевца.

Преузмите задатке, ранг листу и списак донатора: RT-Osnovi ekonomije-11-12-03-2016-Becej