Предавање за наставнике Банкарског службеника у НБС

У четвртак, 21. априла 2016. године, реализовано је предавање за професоре који предају смеру Банкарски службеник.
Предавање је реализовано у просторијама НБС у Београду и присуствовали су професори из школа из Суботице, Београда, Крагујевца, Чачка и Ужица.

Користим прилику да се у име Заједнице захвалим предавачима, а посебно Марији Војиновић на организацији предавања и целокупној помоћи у раду са Банкарским службеником-оглед.

Споразуми и протоколи од 2011.

Од августа 2011. до данас УО Заједнице је потписао споразуме и протоколе о сарадњи са многим високо образовним институцијама. Ови документи омогућавају одређене бенефите за наше матуранте приликом уписа на факултет.

Преузмите документа: Protokoli i sporazumi Zajednice pocev od 2011-azurirano 15-03-2016

Републичко такмичење – Трговина – Кикинда 2015/16.

Републичко такмичење из Трговинског пословања и практичне наставе одржано је 15. и 16. априла 2016. године у Кикинди.

На такмичењу је учествовало 9 школа.

Екипно прво место освојила је Економско-трговинска школа из Пожаревца.

Преузмите записник Централне комисије, ранг листе екипне и појединачне, задатке и кључ и списак донатора такмичења: RT-Trgovina-15-16-04-2016-Kikinda

Републичко такмичење – Математика – Београд 2015/16.

Републичко такмичење из математике, за све разреде, одржано је од 15. до 16. априла 2016. године, у Првој економској школи у Београду.

На такмичењу је учествовало 52 школе.

Екипно прво место је освојила Економска школа из Ваљева.

Преузмите извештај Централне комисије и списак покровитеља, тестове са решењима и коначне ранг листе екипне и појединачне: RT-Matematika-15-16-04-2016-Beograd

ЕКОНОМИЈАДА 2016. – Нови Мароф

Регионални пројекат „Економијада“ је ове године одржан у Новом Марофу у Хрватској у периоду од 11. до 14. априла 2016. године.
Домаћин је била Средња школа Нови Мароф.
На Економијади је учествовало 11 школа из следећих градова: Струмице, Тузле, Сарајева, Бања Луке, Љубљане, Чачка, Загреба, Подгорице и Београда (Прва економска школа и Друга економска школа) и школа домаћин из Новог Марофа.
Поред упознавања са лепотама Хрватске, дружења и размене искустава о образовним системима држава учесница у региону, одржан је и ревијални квиз „Паметна економија“.
Домаћин следеће Економијаде је Економска школа из Подгорице (Црна Гора).

Републичко такмичење – Куварство, посластичарство и услуживање са практичном наставом – трећи степен – Београд 2015/16.

Републичко такмичење из Куварства, посластичарства и услуживања са практичном наставом за ученике трећег степена, одржано је од 08. до 10. априла 2016. године, у Угоститељско-туристичкој школи у Београду.

На такмичењу је учествовало 28 школа.

Екипно прво место је освојила Угоститељско-туристичка школа из Београда.

Преузмите извештај Централне комисије, тестове са решењима и коначне ранг листе екипне и појединачне: rt-kuvarstvo-3-razred-08-10-04-2016-beograd

Републичко такмичење – Рачуноводство – Параћин 2015/16.

Републичко такмичење из Рачуноводства одржано је 08. и 09. априла 2016. године у Економско-трговинској школи у Параћину.

На такмичењу је учествовало 29 школа.
Прво место освојио је ученик Филип Јанковић из Економско-трговинске школе „Књаз Милош“ из Горњег Милановца.
Преузмите записник Централне комисије, списак донатора, задатке и решења и ранг листу: RT-Raunovodstvo-08-09-04-2016-Paracin

Републичко такмичење – Статистика – Врање 2015/16.

Републичко такмичење из Статистике одржано је 08. и 09. априла 2016. године у Економско-трговинској школи у Врању.

На такмичењу је учествовало 26 школа.
Прво место освојио је ученик Бојан Цвијановић из Економско-трговинске школе из Краљева.
Преузмите записник Централне комисије,  задатке, решења задатака, ранг листу и извештај са списком донатора: RT-Statistika-08-09-04-2016-Vranje

Јунски рок за матурски и завршни испит 2015/16. године на националном нивоу

Теоријски део матурских и завршних испита који се реализују на националном нивоу у подручјима рада Економија, право и администрација и Трговина, угоститељство и туризам  ће се одржати у петак, 10. јуна 2016. године у 11:00 часова по одлуци УО Заједнице.

У току месеца априла ЗУОВ ће одржати обуку наставника за матуру ПА и ФА.

Републичко такмичење – Пословна економија – Краљево 2015/16.

Републичко такмичење из Пословне економије одржано је 01. и 02. априла 2016. године у Економско-трговинској школи у Краљеву.

На такмичењу је учествовало 37 школа.

Прво место освојили су ученици Иваниш Милош  из Средње школе „Др. Ђорђе Натошевић“ из Инђије и Радуловић Алекса из Економско-трговинске школе из Краљева.

Преузмите записник, задатке, ранг листу и списак донатора:RT-Poslovna ekonomija-01-02-04-2016-Kraljevo