Седма редовна Скупштина Заједнице – Авала, Београд

У четвртак и петак, 23. и 24. новембра 2017. године, на Авали, у Београду, одржана је седма редовна Скупштина Заједнице. Домаћини Скупштине су били Прва економска школа из Београда и Правно-биротехничка школа „Димитрије Давидовић“ из Земуна.

Учествовало је 54 школа.

Гости Скупштине су били представници МПНТР-а, факултета, Народне банке Србије, Удружење банака Србије и ГИЗ-а.

У оквиру тачке актуелности су говорили представници МПНТР-а: помоћник министра др Александар Пајић и руководилац групе за правне послове г-ђа Мирјана Влаховић, као и представник ЗУОВ-а Радиша Микарић.

Пригодно предавање одржао је академик проф. др Славко Каравидић.

Преузмите закључке са седме Скупштине Заједнице: ZAKLJUCCI-7 Skupstinа-23 i 24-11-2017-Avala-Beograd

Преузмите материјал: Materijal 7. SKUPSTINE-23-24-2017-Avala-Beograd

Преузмите слике:

Slike-VII Skupstina Zajednice-Avala-23-24-11-2017- Prvi deo

Slike-VII Skupstina Zajednice-Avala-23-24-11-2017- Drugi deo

Састанак Савеза заједница и удружења средњих школа Р. Србије

У уторак, 14. новембра 2017. године, у Едукативном центру у Новом Саду, одржан је четврти састанак Савеза заједница и удружења средњих школа Републике Србије.

Нашу Заједницу су представљали В. Ницовић и М. Саковић.

Разматране су актуелне теме у образовању и договорени начини рада и сарадње на побољшању ефикасности система.

Изабран је лого Савеза по идејном решењу Стефана Радуљевића, професора Прве економске школе.

Протокол о сарадњи са Глобалним договором за школску 2017/18. годину

У среду, 1. новембра 2017. године у Београду, потписан је Протокол о сарадњи између Глобалног договора и Заједнице економских, правно-биротехничких, трговинских и угоститељско-туристичких школа Србије за школску 2017/18. годину.

Овим Протоколом се наставља успешна дугогодишња сарадња, а која представља велику помоћ школама које образују профил Банкарски службеник-оглед.

Преузмите текст протокола: Protokol o saradnji GD i ZAJEDNICE-01-11-2017