Републичко такмичење – Пословна економија – Вршац 2020/21.

Републичко такмичење из Пословне економије, одржано је 26. и 27. марта 2021. године у Школском центру „Никола Тесла“ у Вршцу.

На такмичењу је учествовало 7 школа.

Прво место освојио је ученик Петар Илић из Прве економске школе из Београда.

Преузмите документа са такмичења: RT-Poslovna-ekonomija-Vrsac-26-i-27-03-2021

Преузмите фотографије: RT-Poslovna ekonomija-FOTOGRAFIJE-Vrsac-26 i 27.03.2021

Одлагање два РТ заказана за 26. и 27. март 2021.

Републичка такмичења заказана за 26. и 27. март 2021. године у Брусу (Статистика) и Суботици (Куварство, посластичарство и услуживање са практичном наставом за трогодишње школе) су одложена до даљњег због тренутно неповољне епидемиолошке ситуације а на препоруку Кризних штабова градова домаћина.

О новим терминима реализације за ова два такмичења бићете благовремено обавештени.

Одлагање РТ заказаних за 19. и 20. март 2021.

Републичка такмичења заказана за 19. и 20. март 2021. године у Врању (Основи реторике и беседништва), Лесковцу (Основи економије) и Књажевцу (Формирања и презентације туристичких аранжмана) су одложена до даљњег због тренутно неповољне епидемиолошке ситуације а на препоруку Кризних штабова градова домаћина.

О новим терминима реализације за ова три такмичења бићете благовремено обавештени.

Предлог стратегије развоја образовања и васпитања у РС до 2030. године

Министарство просвете, науке и технолошког развоја спроводи јавну расправу о Предлогу стратегије развоја образовања и васпитања у Републици Србији до 2030. године.
Јавна расправа о Предлогу стратегије спроводи се у периоду од 19. фебруара до 10. марта 2021. године.
Више информација можете преузети на сајта МПНТР-а