Републичко такмичење – Симулација судског процеса – Сремска Митровица 2017/18.

Републичко такмичење из Симулације судског процеса одржано је 23. и 24. марта 2018. године у Сремској Митровици.

Домаћин такмичења је била Економска школа „9. мај“.

На такмичењу је учествовало 8 школа.

Екипни победник такмичења је Правно пословна школа из Ниша.

Преузмите ранг листе (екипна и појединачне), записник Централне комисије, записник са округлог стола  и списак покровитеља такмичења: RT-Simulacija sudjenja-23-24-03-2018-Sremska Mitrovica

Републичко такмичење – Формирање и презентација туристичких аранжмана – Ниш 2017/18.

Републичко такмичење за ученике смера Туристички техничар одржано је 23. и 24. марта 2018. године у Угоститељско-туристичкој школи у Нишу. На такмичењу је учествовало 22 школе.

Прво место је освојила ученица Милица Ђурић из Економско-трговинске школе из Бора.

Преузмите записник Централне комисије, ранг листу, задатке и решења, записник са округлог стола и списак донатора такмичења:RT-Turisticki aranzmani-23-24-03-2018-Nis

Републичко такмичење – Пословна економија – Панчево 2017/18.

Републичко такмичење из Пословне економије одржано је 23. и 24. марта 2018. године у Економско трговинској школи у Панчеву.

На такмичењу је учествовало 22 школе.

Прво место освојили су ученици: Дајана Ђокић (Економско-трговинска школа,  Крушевац), Тамара Дрезгић (Мачванска средња школа, Богетић), Илија Мијатов (Школски центар „Никола Тесла“, Вршац) и Филип Чоловић (ЕТШ „Паја Маргановић“, Панчево).

Преузмите задатке, ранг листу, записник Централне комисије и списак донатора:RT-Poslovna ekonomija-23-24-03-2018-Pancevo

Републичко такмичење – Основи економије – Барајево 2017/18.

Републичко такмичење из Основа економије одржано је 16. и 17. марта 2018. године у Средњој школи у Барајеву.

На такмичењу је учествовало 23 школа.

Прво место освојио је ученик Мирко Јовановић из Економско трговинске школе Смедерева.

Преузмите задатке, ранг листу, записник Централне комисије и списак донатора: RT-Osnovi ekonomije-16-17-03-2018-Barajevo

Републичко такмичење – Основи реторике и беседништва – Ужице2017/18.

Републичко такмичење из Основа реторике и беседништва одржано је 16. и 17. марта 2018. године. Домаћин је била Економска школа из Ужица.

На такмичењу је учествовало 14 школа.

Екипно прво место је освојила Правно-пословна из Ниша.

Преузмите ранг листе, записник Централне комисије,  и списак донатора такмичења: RT-Retorika i besednistvo-16-17-03-2018-Uzice

ЕКОНОМИЈАДА 2018. – Загреб

Регионални пројекат „Економијада“ ове године је одржан у Загребу у Р. Хрватској, у периоду од 15. до 17. марта 2018. године. Домаћин је била Прва економска школа из Загреба.
На Економијади су учествовале економске школе из Струмице, Тузле, Сарајева, Бања Луке, Љубљане, Чачка, Подгорице, Новог Марофа и Београда (Прва економска школа и Друга економска школа), као и школа домаћин из Загреба.
Поред упознавања са лепотама Загреба, дружења и размене искустава о образовним системима држава учесница у региону, присуствовали смо и свечаној академији поводом 135 година рада школе домаћина.
Одржан је и ревијални квиз „Паметна економија“, где су ученици упоредили своја знања из економије.
Домаћин следеће Економијаде, једанаесте по реду,  биће Средња економска школа „Јане Сандански“ из Струмице.

Јунски рок за матурски и завршни испит 2017/18. године на националном нивоу

Теоријски део матурских и завршних испита који се реализују на националном нивоу у подручјима рада Економија, право и администрација и Трговина, угоститељство и туризам  ће се одржати у четвртак, 7. јуна 2018. године у 11:00 часова по одлуци УО Заједнице и договору са ЗУОВ-ом.

Састанак УО бр. 8. и НО бр. 3– Врњачка бања

Осми састанак Управног одбора и трећи састанак Надзорног одбора Заједнице,  одржан је у понедељак, 26. фебруара 2018. године, у Врњачкој бањи.

Домаћин је била Угоститељско-туристичка школа са домом ученика.

Преузмите закључке са састанка: Zakljucci sa 8. UO-Vrnjacka banja-26-27-02-2018