Отказана VIII Скупштина Заједнице

Због недовољног броја пријављених директора школа, чланова Заједнице, заказана седница VIII Скупштине, у Бајиној Башти, се отказује.

О новом термину седнице Скупштине бићете накнадно обавештени.

Додела диплома победницима републичких такмичења у 2017/18. години

У понедељак, 18. јуна 2018. године, у просторијама Удружења банака Србије, одржан је пријем за ученике победнике свих републичких такмичења одржаних у оквиру Заједнице у школској 2017/18. години, као и за њихове менторе.

На пријему су уручене дипломе ученицима од представника УБС др Слађане Средојевић и члана УО Заједнице Зорице Маравић.

Пријему су присуствовали представник Еуробанке А.Д. Београд Милош Јешић и председник УО Заједнице мр Милибор Саковић.

За ученике и њихове менторе  организован је посета Скупштини Србије и Универзитету Сингидунум.

Овом приликом се захваљујемо донаторима Удружењу банака Србије и Универзитету Сингидунум који су омогућили реализацију овог догађаја.

Преузмите фотографије: SLIKE-Dodela diploma pobednicima RT 2017-18-Beograd-18-06-2018 и SLIKE-Dodela diploma pobednicima RT 2017-18-Beograd-UBS-18-06-2018

Кухињски калфа – РТС – VII сезона

Завршена је седма сезона „Кухињског калфе“ у којој учествују угоститељско-туристичке школе Србије.

У четвртак, 14.06.2018. године, трочлани жири у саставу мр Милибор Саковић (председник УО Заједнице), др Јелена Гудељ Ракић (Институт Батут) и Јован Мемедовић (РТС), донео је коначну одлуку о победнику.

После гласања жирија, ранг за најбоље рецепте  је следећи:

1. „Кромпирица“ – Економско-трговинска школа из Кикинде,

2. „Гочки вајат“ – Угоститељско-туристичка школа из Врњачке бање,

3. „Чиз кејк са јагодама“ – Економско-угоститељска школа „Вук Караџић“ из Велике Плане.

Честитамо победницима и захваљујемо се уредништву јавног сервиса РТС-а на промоцији образовних профила из нашег подручја рада.

Најава за VIII Скупштину Заједнице

ОСМА Скупштина Заједнице биће одржана 3. и 4. јула 2018. године у Бајиној  Башти.

Домаћини Скупштине је Техничка школа из Бајине Баште.

Материјал за Скупштину ће бити достављен школама у наредном периоду.