Потписан уговор са Факултетом за менаџмент малих и средњих предузећа

У петак, 25. октобра 2013. године у Београду, пописан је Уговор о пословно- техничкој сарадњи између Факултета за менаџмент малих и средњих предузећа и Заједнице економских, правно-биротехничких, трговинских и угоститељско-туристичких школа Србије.

Овим Уговором започињемо још једну успешну сарадњу у области образовања.

Преузмите текст Уговора: Ugovor o poslovno-tehnickoj saradnji sa Fakultetom za menadzment malih i srednjih preduzeca-25-10-2013

Састанак председника свих заједница школа Србије

Састанак председника заједница школа Србије, одржан је у Чачку, 23. октобра 2013. године.

Тема састанка је разматрање промена Закона о средњем образовању.

Учешће на састанку је узело 5 председника и 3 заменика председника заједница, Драган Маринчић, начелник за средње образовање МПНТР-а и проф. др Жељко Папић, члан Савета за средње стручно образовање.

Састанак са Министром просвете

У уторак, 22. октобра 2013. године, у ОШ „Краљ Петар Први“ у Београду, одржан је састанак председника Заједница и председника Актива директора са Министром просвете, науке и технолошког развоја проф. др Томиславом Јовановићем.

Тема састанка је била начин реализације мале матуре, проблеми у вези „Вукове дипломе“ и текућа питања.

Записник са састанка за образовни профил ТРГОВАЦ трећи степен

Преузмите записника са састанка представника МПНТР-а и директора школа поводом новообјављених наставних планова и програма за образовни профил трговац трећи степен.

Састанак је одржан 15. октобра 2013. године, у Трговачкој школи у Београду.

Zapisnik sa sastanka MPNTR-a i direktora povodom planova i programa za TRGOVCA – 3. stepan

Образовни профил ТРГОВАЦ трећи степен

У уторак, 15. октобра 2013. године, у Трговачкој школи у Београду, одржаће се састанак директора школа и представника МПНТР-а.

Састанку треба да присуствују директори школа који су ове школске године уписали ученике у образовни профил Трговац – трећи степен .

Састанак почиње у 13 часова.

Донација ГИЗ-а

Дванаест директора наше Заједнице је учествовало на Другој регионалној конференцији Асоцијација директора. Конференција је одржана у Будви у периоду од 3. до 5. октобра 2013. године.

Овом приликом се захваљујемо пројект лидеру ГИЗ-а господину Heinz-Dieter Harbers и  ГИЗ-у који је донирао трошкове боравка и котизације на конференцији за наших 10 директора.

Конкурс за лого Заједнице

Позивамо све професоре информатике да са својим ученицима ураде предлог за лого наше Заједнице.

Предлоге у електронском облику доставите техничком секретару Заједнице на маил: pedagog@prvaekonomska.edu.rs.

Конкурс траје до 8. новембра 2013. године.

Састанак УО Заједнице – бр. 13

Тринаести састанак УО Заједнице одржан је 27. i 28. септембра 2013. године у Економско-трговинској школи у Шапцу.

Преузмите закључке са састанка: Zakljucak sa UO br. 13-Sabac-27-28-09-2013