Републичко такмичење – Куварство и услуживање са практичном наставом – четврти степен – Шабац 2020/21.

XVII Републичко такмичење из Куварства и услуживања са практичном наставом за ученике четвртог степена, одржано је од 23. до 24. априла 2021. године, у Економској школи „Стана Милановић“ у Шапцу.

На такмичењу је учествовало пет (5) школа.

Екипно прво место је освојила Средња школа „Светозар Милетић“ из Новог Сада.

Преузмите комплетну документацију са такмичења: RT-Kuvarstvo i usluzivanje-IV stepen-Sabac-23. i 24. april 2021

Републичко такмичење – Статистика – Брус 2020/21.

Републичко такмичење из Статистике, одржано је у новом термину 23. и 24. априла 2021. године у Средњој школи Брус у Брусу.

На такмичењу је учествовало 9 школа.

Прво место освојио је ученик Петар Илић из Прве економске школе из Београда.

Преузмите документа са такмичења: RT-Statistika-Brus-23. i 24. april 2021

Републичко такмичење – Математика – Београд 2020/21.

Републичко такмичење из Математике, одржано је 23. и 24. априла 2021. године у Првој економској школи у Београду.

На такмичењу је учествовало 8 школа.

Екипно прво место је освојила Правно пословна школа „Ниш“ из Ниша.

Преузмите документа са такмичења: RT-Matematika-Beograd-Prva ekonomska skola-23. i 24. april 2021

Јунски рок за матурски и завршни испит 2020/21. године

Теоријски део матурских и завршних испита који се реализују на националном нивоу у подручјима рада Економија, право и администрација и Трговина, угоститељство и туризам одржаће се у четвртак, 10. јуна 2021. године у 11:00 часова.

Републичко такмичење – Рачуноводство – Београд 2020/21.

Републичко такмичење из Рачуноводства, одржано је 16. и 17. априла 2021. године у Другој економској школи у Београду.

На такмичењу је учествовало 7 школа.

Прво место освојила је ученица Емилија Хома из Економско-трговинске школе  из Кикинде.

Преузмите документа са такмичења: RT-Racunovodstvо-Beograd-Druga ekonomska skola-16. i 17.04.2021

Отказан Сајам виртуелних предузећа – СВП

Међународни Сајам виртуелних предузећа, заказан за период од 5. до 7. маја 2021. године, у Новом Пазару, неће се реализовати у овој школској години због недовољног броја пријављених школа учесница.

Отказивање два РТ у школској 2020/21. години

Републичка такмичења заказана за 19. и 20. март 2021. године у Врању (Основи реторике и беседништва) и Лесковцу (Основи економије), која су била раније одложена, неће се реализовати у овој школској години.

Републичко такмичење – Пословна информатика – Ниш 2020/21.

Републичко такмичење из Пословне информатике, одржано је 9. и 10. априла 2021. године у Економској школи у Нишу.

На такмичењу је учествовало 5 школа.

Прво место освојила је ученица Катарина Марић из Економске школе  „Стана Милановић“ из Шапца.

Преузмите документа са такмичења: RT-Poslovna informatika-Ekonomska skola-Nis-9 i 10-04-2021

Извршено прилагођавање матурског и завршног испита за јунски рок 2021.

На иницијативу школа чланица ЗАЈЕДНИЦЕ и осталих стучних заједница  у РС, ЗУОВ је усвојио молбу за прилагођавање матурског и завршног испита у јунском року 2021. године.

Детаљније информације о прилагођавању стручно-теоријских тестова, можете прочитати на сајту: https://zuov.gov.rs/obavestenje-u-vezi-sa-sadrzajem-ispita-za-proveru-strucno-teorijskih-znanja-na-maturskom-ispitu-za-junski-ispitni-rok-2021-srednje-strucno-obrazovanje/

Отказивање два РТ заказана за 9. и 10. април 2021. године

Републичка такмичења заказана за 9. и 10. април 2021. године, у Нишу у Правно пословној школи Ниш (Симулација судског процеса) и Грделици у Средљој школи (Трговинског пословања са практичном наставом) су отказана у овој школској години из разлога малог броја пријављених школа.