Међународни дани ученичког предузетништва – Сокобања 2018

Средња школа ,,Бранислав Нушић“ из Сокобање и Правно-пословна школа Ниш из Ниша су под покровитељством Општине Сокобања реализовали су манифестацију под називом ,,Међународни дани ученичког предузетништва – Сокобања 2018“.

Манифестиција је реализована у периоду од 17. до 19. маја 2018. године у Сокобањи.

Преузмите извештај: MDUP Sokobanja 2018 izvestaj

Састанак УО бр. 9

Девети састанак Управног одбора Заједнице,  одржан је у понедељак, 14. маја 2018. године, у Београду.

Домаћин је била Прва економска школа.

Преузмите закључке са састанка: Zakljucci sa 9. UO-Beograd-Prva ekonomska skola-14-05-2018

Обавештења из ЗУОВ-а

Почев од школске 2018/19. године промењен је назив образовног профила ТУРИСТИЧКИ ТЕХНИЧАР у назив ТУРИСТИЧКО-ХОТЕЛИЈЕРСКИ ТЕХНИЧАР.  Поред промене у називу овог образовног профила, промена је извршена и у стандардима квалификација. Нису промењени наставни планови и програми.

Ревизија образовног профила ЕКОНОМСКИ ТЕХНИЧАР која је започета у марту 2018. је одложена до даљњег.  Овај образовни профил остаје непромењен и у 2018/19. години.

Сајт за наставнике информатике

У оквиру Заједнице покренут је и пуштен у рад сајт намењен наставницима информатичке групе предмета.

Сајт је почео са радом 30. априла 2018. године на адреси: http://www.zajednica-informatika.edu.rs/index.php

Наставници имају могућност да размењују наставне материјале и да се информишу о новинама у науци.

Такође, ученици могу да преузимају наставне материјале и задатке.

Републичко такмичење – Рачуноводство – Зајечар 2017/18.

Републичко такмичење из Рачуноводства одржано је 04. и 05. маја 2018. године у Економској-трговинској школи у Зајечару.

На такмичењу је учествовало 25 школа.
Прво место освојиле су ученице Драгана Дринић из Економско-трговинске школе „Јован Трајковић“ из Зрењанина и Александра Јанковић из Економско-трговинске школе из Параћина.
Преузмите документа са такмичења: RT-Racunovodstvo-04-05-05-2018-Zajecar

Објављени приручници за завршни и матурски испит

На сајту ЗУОВ-а објављени су приручници за полагање:

• Матурског испита у образовном профилу Туристички техничар
  • Завршног испита у образовном профилу Трговац

Преузмите приручнике: http://zuov.gov.rs/nastavni-planovi-i-programi/

Такође, подсећамо да Теоријски део матурских и завршних испита који се реализују на националном нивоу у подручјима рада Економија, право и администрација и Трговина, угоститељство и туризам  ће се одржати у четвртак, 7. јуна 2018. године у 11:00 часова

Републичко такмичење – Куварство и услуживање са практичном наставом – четврти степен – Београд 2017/18.

Републичко такмичење из Куварства и услуживања са практичном наставом за ученике четвртог степена, одржано је од 27. до 29. априла 2018. године, у Угоститељско-туристичкој школи у Београду, општина Савски Венац.

На такмичењу је учествовало 12 школа.

Екипно прво место је освојила Угоститељско-туристичка школа из Београда.

Преузмите документацију са такмичења: RT-Kuvarstvo IV razred-27-28-04-2018-Beograd