Републичко такмичење – Статистика – Прва економска школа – Београд 2018/19.

Републичко такмичење из Статистике одржано је 29. и 30. марта 2019. године у Првој економској школи у Београду.

На такмичењу је учествовало 25 школа.

Прво место освојили су ученица Селена Делчев из Средње школе из Бруса и ученик Борис Куштер из Средње школе „Др Ђорђе Натошевић“ из Инђије.

Преузмите документа са такмичења: RT-Statistika-Prva ekonomska skola-Beograd-29 i 30-03-2019

Преузмите слике: Slike-RT-Statistika-Beograd-29032019

Републичко такмичење – Основи реторике и беседништва – Ниш 2018/19.

Републичко такмичење из Основа реторике и беседништва одржано је 22. и 23. марта 2019. године. Домаћин је била Правно-пословна школа Ниш из Ниша.

На такмичењу је учествовало 17 школа.

Екипно прво место је освојила Економско-трговинска школа из Врања.

Укупни победник такмичења је Емилија Ничић из Економско-трговинске школе из Врања.

Преузмите документа: RT-Besednistvo-Nis-22 i 23-03-2019

Кухињски калфа – РТС – коначни резултати

У осмој сезони „Кухињског калфе“ учествовало је 16 школа.

У уторак, 26.03.2019.. године, трочлани жири у саставу мр Милибор Саковић (УО Заједнице), др Јелена Гудељ Ракић (Институт Батут) и Јован Мемедовић (РТС), донео је коначну одлуку о победнику.

После гласања жирија, ранг за најбоље рецепте  је следећи:

1. „Мафини од сира“ – Економска школа „Стана Милановић“, Шабац (300 поена)

2. „Погачице са пиреом и чварцима са витаминском салатом“ – Прехрамбено-угоститељска школа, Чачак (120 поена)

3. „Палачинке од банана са шумским воћем“ – Економско-трговинска школа, Пожаревац

Честитамо победницима и захваљујемо се уредништву јавног сервиса РТС-а на промоцији образовних профила из нашег подручја рада.

Републичко такмичење – Формирање и презентација туристичких аранжмана – Бор 2018/19.

Републичко такмичење за ученике смера Туристички техничар одржано је 22. и 23. марта 2019. године у Економско-трговинској школи У Бору. На такмичењу је учествовало 17 школа.

Прво место је освојила ученица Сара Чекић из Техничке школе из Књажевца. Наставник ментор је Наташа Јанкулоски.

Преузмите документа са такмичења: RT Turizam-Bor-22 i 23-03-2019

Републичко такмичење – Основи економије – Смедерево 2018/19.

Републичко такмичење из Основа економије одржано је 22. и 23. марта 2019. године у Економско-трговинској школи у Смедереву.

На такмичењу је учествовало 24 школа.

Прво место освојила је ученица Анђела Јовић  из Економске школе „Ђука Динић“ из Лесковца.

Преузмите документа са такмичења: RT Osnovi ekonomije-Smederevo-22 i 23-03-2019

Јунски рок за матурски и завршни испит 2018/19. године на националном нивоу

Теоријски део матурских и завршних испита који се реализују на националном нивоу у подручјима рада Економија, право и администрација и Трговина, угоститељство и туризам  ће се одржати у уторак, 11. јуна 2019. године у 11:00 часова по одлуци УО Заједнице и договору са ЗУОВ-ом.

ЕКОНОМИЈАДА 2019. – Струмица

Регионални пројекат „Економијада“ ове године је одржан у Струмици у Северној Македонији, у периоду од 14. до 17. марта 2019. године. Домаћин је била  Средња економска школа „Јане Сандански“.

На Економијади су учествовале економске школе из Загреба, Тузле, Сарајева, Бања Луке, Љубљане, Чачка, Подгорице, Новог Марофа и Београда (Прва економска школа и Друга економска школа), као и школа домаћин из Струмице.
Поред упознавања са лепотама Струмице и околине, дружења и размене искустава о образовним системима држава учесница, одржан је и ревијални квиз „Паметна економија“, где су ученици упоредили своја знања из економије.
Домаћин следеће „Економијаде“, дванаесте по реду,  биће Средња економска школа из Сарајева.