Републичко такмичење – Математика – Београд 2017/18.

Републичко такмичење из математике, за све разреде, одржано је од 27. до 28. априла 2018. године, у Првој економској школи у Београду.

На такмичењу је учествовало 44 школе.

Екипно прво место је освојила Економско-трговинска школа „Јован Трајковић“ из Зрењанина.

Преузмите документа са такмичења: RT-Matematika-27-28-04-2018-Beograd

Слике преузмите са сајта Прве економске школе: http://www.prvaekonomska.edu.rs/

Републичко такмичење – Статистика – Шабац 2017/18.

Републичко такмичење из Статистике одржано је 20. и 21. априла 2018. године у Економској школи „Стана Милановић“ у Шапцу.

На такмичењу је учествовало 23 школа.
Прво место освојио је ученик Игор Недовић из Прве економске школе из Београда.
Преузмите документа са такмичења: RT-Statistika-20-21-04-2018-Sabac

Предавање за наставнике смера Банкарски службеник у НБС

У петак, 20. априла 2018. године, реализовано је предавање за професоре који предају смеру Банкарски службеник-оглед.
Предавање је реализовано у просторијама НБС у Београду и присуствовали су професори из школа из Суботице, Београда, Ниша, Крагујевца и Чачка.

Користим прилику да се у име Заједнице захвалим предавачима, а посебно Исидори Орловић Машић на организацији предавања и целокупној помоћи у раду са Банкарским службеником-оглед.

Републичко такмичење – Куварство, посластичарство и услуживање са практичном наставом – трећи степен – Нови Сад 2017/18.

XV Републичко такмичење из Куварства, посластичарства и услуживања са практичном наставом за ученике трећег степена, одржано је 13. и 14. априла 2018. године, у Средњој школи „Светозар Милетић“ у Новом Саду.

На такмичењу је учествовало 29 школа.

Екипно прво место је освојила Средња школа „Светозар Милетић“ из Новог Сада.

Преузмите извештај Централне комисије, тестове са решењима и коначне ранг листе: RT-Kuvarstvo III razred-13-14-04-2018-Novi Sad

Републичко такмичење – Трговина – Пожаревац 2017/18.

Републичко такмичење из Трговинског пословања и практичне наставе одржано је 13. и 14 . априла 2018. године у Пожаревцу.

На такмичењу је учествовало 9 школа.

Екипно прво место освојила је Средња школа из Грделице.

Преузмите документацију са такмичења: RT-Trgovinsko poslovanje-13-14-04-2018-Pozarevac

Републичко такмичење – Пословна информатика – Сврљиг 2017/18.

Републичко такмичење из Пословне информатике одржано је 13. и 14. априла 2018. године у Стручној школи „Душан Тривунац Драгош“ у Сврљигу.

На такмичењу је учествовало 23 школе.

Прво место освојио је ученик Мартин Радосављевић из  Стручне школе „Душан Тривунац Драгош“ из Сврљига.

Преузмите задатке, ранг листу, записник Централне комисије и списак донатора: RT-Poslovna informatika-13-14-04-2018-Svrljig

Конкурс Еуробанке за економске школе

Еуробанка је расписала наградни конкурс за дизајн хуманитарне картице „Еуробанк Велико срце“.

Конкурс је први корак у реализацији пројекта „Школа нацртана за вас“, који има за циљ побољшање услова рада у средњим економским школама у Србији.

Преузмите документацију: Konkurs EUROBANK-13-04-2018