Презентација софтвера за рачуноводство

У петак, 26. децембра 2014. године, у Првој економској школи је одржана презентација софтвера за рачуноводство.
Софтвер је представио директор ИТ сектора „Привредног саветника“ Алег Конечни.
Презентацији су присуствовали наставници рачуноводства представници београдских школа.
На састанку је закључено да софтвер покрива наставне планове и програме предмета рачуноводство и да може да се користи у настави за обуку ученика.

Такође, договорено је да се презентација понови за наставнике рачуноводства из свих школа Србије у понедељак, 19. јануара 2015. године у Првој економској школи у Београду са почетком у 11 часова.

Састанак УО Заједнице бр. 20 у Београду

Двадесети састанак УО Заједнице одржан је 23. децембра 2014. године, у Првој економској школи у Београду.

На овом састанку су реализовне одлуке са четврте Скупштине.

Преузмите закључке са састанка: Zakljucci sa UO br. 20 – 23-12-2014-Beograd

Радионица за професоре рачуноводства

У суботу, 13. децембра 2014. године на Факултету за економију, финансије и администрацију (ФЕФА) у Београду, реализована је радионица за професоре рачуноводства из Заједнице из региона Центар.

Тема радионице је била „Креативно рачуноводство – рачуноводствена пракса која одступа од стандардаа предавач је био професор др Владимир Познанић.

У наредном периоду иста радионица ће бити реализовани и у осталим регионима Заједнице.

Протокол о сарадњи са Глобалним договором за школску 2014/15. годину

У уторак, 9. децембра 2014. године у Београду, потписан је Протокол о сарадњи између Глобалног договора и Заједнице економских, правно-биротехничких, трговинских и угоститељско-туристичких школа Србије за школску 2014/15. годину.

Овим Протоколом се наставља успешна дугогодишња сарадња, а која представља велику помоћ школама које образују профил Банкарски службеник-оглед.

Преузмите текст протокола: Protokol o saradnji GD i Zajednica za 2014-15-09-12-2014